Google Reklamları

Google Reklamları

Neden Google Reklamları?

Ülkemizde %97.4 kullanım oranına sahip olan Google ile milyonlarca kişiye hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Google Reklamları yani Google Ads, doğru müşteri kitlesine ulaşmanıza olanak sağlayan özelliklerden ve araçlardan oluşmaktadır.

Reklam kampanyalarınızı dilediğiniz zaman durdurabilir daha sonrasında dilediğiniz zaman tekrar aktif edebilirsiniz. Ülke, şehir, yaş, cinsiyet, ilgi alanı gibi farklı seçimler ile kampanyalarınızı değiştirebilirsiniz.

Reklamlarınız sadece ürün ve ya hizmetlerinizle alakalı arama yapan potansiyel müşterilere gösterilir.

Yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıklayıp web sitenizi ziyaret ettiğinde ödeme yaparsınız.

Size uygun bir günlük bütçeyle başlanıp, sonrasında alınan sonuçlara göre bütçeniz değiştirilebilir.

Reklamlarınızın kaç kişiye ulaştığı, reklamlarınız sayesinde kaç müşteri elde ettiğiniz gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Google Reklam Çeşitleri

Arama Reklamları

Ürün ve ya hizmetlerinizle alakalı arama yapan kullanıcılara gösterilen reklam çeşididir. Reklamlarınız arama sonuçlarının en üstünde ya da altında çıkabileceği gibi, Google Haritalar'da ve Google Arama Ağı İş Ortakları sitelerinde de gösterilebilmektedir.

Bu reklam türünde işinizle alakalı anahtar kelimeler seçilerek en doğru müşteri kitlesine reklamlarınızın gösterilmesi sağlanmaktadır.

Görüntülü Reklamlar

Ürün ve ya hizmetlerinize ilgi duyan potansiyel müşterilere ziyaret ettikleri web sitelerinde görsel (banner) reklamlarınızın gösterildiği reklam çeşididir.

Bu reklam türünde işinizle alakalı anahtar kelime ve ya konu seçimi yapılabileceği gibi belirli bir web sitesi seçimi, ilgi alanına, demografik özelliklere göre reklam gösterimi yapılabilmektedir.

Alışveriş Reklamları

Alışveriş Reklamlarında sattığınız herhangi bir ürünle ilgili arama yapıldığında ilgili ürün görseli ve fiyatını içeren reklamlarınız gösterilmektedir. Böylece arama yapan kullanıcılar satın almak istediği ürüne direk ulaşabilmektedir.

Bu reklam türü Google arama sonuçlarında ve Alışveriş sonuçları içerisinde gösterilmektedir.

Video Reklamlar

Ürün ve ya hizmetlerinize ilgi duyan veya ilgi duyabilecek potansiyel müşterilere Youtube ve Video İş Ortağı web sitelerinde video reklamlarınız gösterilmektedir.

Video reklamlarınız belirli bir süre izlenmediğinde, reklamları atla bile dese ödeme yapmazsınız. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Mobil Uygulama Reklamları

Mobil uygulamanızın tanıtımını yapmak ve mobil uygulamanızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için kullanılan reklam türüdür.

Mobil uygulamanızın reklamlarının, Arama Ağı, Google Görüntülü Reklam Ağı, Google Play ve YouTube üzerinde yayınlanmasıyla hedef kitlenize çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yeniden Pazarlama

Web sitenizi ziyaret etmiş kullanıcılara daha sonrasında ziyaret ettikleri diğer sitelerde reklamlarınızın gösterilmesini sağlar.

Yeniden pazarlama ile ürün ve ya hizmetlerinizle ilgilenmiş potansiyel müşterilere sonrasında tekrar ulaştığınız için satışlarınızı arttırmanıza önemli bir katkı sağlayacaktır.